NAUKOVÉ A SPORTOVNÍ SOUTĚŽE

ŠKOLNÍ KOLA

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2017

Žáci 8. a 9. ročníku řešili 24 úloh z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Šlo i volbu správné strategie, protože za špatnou odpověď se body odčítaly. Nejlépe se umístila Kateřina Lávičková (9), Simon Valeš (9) a František Moravec (9).
Gratuluji. Hana Aldorfová

OSTATNÍ SOUTĚŽE

LOGICKÁ LYMPIÁDA 2017

Během října žáci 2. stupně soutěžili společně s žáky celé ČR v soutěži, kterou pořádaná Mensa České republiky. Soutěž s názvem Logická olympiáda je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.