NAUKOVÉ A SPORTOVNÍ SOUTĚŽE


KRAJSKÁ KOLA


Recitační soutěž

Krajského kola recitační soutěže se zúčastnili Gábina Bělochová a Vojtěch Klečka. Gábina skončila na třetím místě a postupuje do celostátního kola z pozice náhradníka.
Gratulujeme oběma k velkému úspěchu!!!


OKRESNÍ KOLA


Pythagoriáda

Okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda se zúčastnili Gábina Bělochová a Eliška Radová.
Výsledky:
kategorie 5. ročník
kategorie 8. ročník


Recitační soutěž

Okresního kola recitační soutěže se zúčastnili Gábina Bělochová a Vojtěch Klečka, oba postoupili do krajského kola v Plzni.

Olympiáda z českého jazyka

výsledková listina

Anglický jazyk

Okresního kola olympiády v angličtině se zúčastnili Martin Vlk (7. třída) a Kateřina Petrásková (8. třída). Umístili se v první desítce. Blahopřejeme.


OBVODNÍ KOLA


Recitační soutěž

Výsledky obvodního kola recitační soutěže 11.3.15 v Horažďovicích:
Ve 2. kategorii se umístili na 1. místě Gabriela Bělochová a Vojtěch Klečka.
Postupují do okresního kola v Klatovech.



ŠKOLNÍ KOLA



PYTHAGORIÁDA 2015

Pythagoriáda je matematická soutěž pro žáky pátých až osmých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

5. ročník

POŘADÍ JMÉNO BODY
1. místo Gabriela Bělochová 9
2. místo Ondřej Havlík 4,5
3. místo Jiří Havlík 3
4. místo Kateřina Denková 2
5. místo Lucie Behenská 1


6. ročník

POŘADÍ JMÉNO BODY
1. místo Kateřina Lávičková 5
2. místo Simon Valeš 4,5
3. místo Marek Andreas 3
4. - 5. místo Milada Havlíková 1
4. - 5. místo Kamil Kolenatý 1


7. ročník

POŘADÍ JMÉNO BODY
1. místo Lenka Bendová 7
2. místo David Šíma 0


8. ročník

POŘADÍ JMÉNO BODY
1. místo Eliška Radová 9
2. místo Luboš Kočí 6,5
3. místo Nikola Hlaváčová 6
4. místo Josef Pinta 4,5




Soutěžící řeší 15 úloh (v 8. ročníku vzhledem k obtížnosti jen 12 úloh).
Na jejich vyřešení mají k dispozici 60 minut.
Za každou správně vyřešenou úlohu získá soutěžící 1 bod.
Úspěšným řešitelem se stává každý soutěžící, který získá v kategorii 5. - 7. ročník 9 a více bodů a
kategorii 8. ročník 8 a více bodů.
Okresní kolo proběhne v Horažďovicích.



MATEMATICKÝ KLOKAN 2015

Dne 20. března 2015 se jako tradičně uskutečnilo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan 2015. Žáci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

  kategorie CVRČEK (žáci  2. a 3. ročníku)
  kategorie KLOKÁNEK (žáci  4. a 5. ročníku)
  kategorie BENJAMÍN (žáci  6. a 7. ročníku)
  kategorie KADET (žáci  8. a 9. ročníku)

Každý soutěžící má k dispozici 60 minut čistého času na vyřešení 24 matematických úloh (kategorie CVRČEK 18 úloh). Ty jsou rozděleny podle obtížnosti do 3 skupin (po 3, 4 a 5 bodech). Za každou správně zodpovězenou otázku získává soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5 bodů). Za každou neřešenou otázku nezískává ani neztrácí žádný bod. Za špatně zodpovězenou otázku naopak jeden bod ztrácí. A zde jsou výsledky letošního ročníku:

kategorie CVRČEK (2. + 3. ročník)
  1. Jiří Moravec               74 b.
2. Jakub Smolík 47 b.
2. Jakub Noha 47 b.
2. Markéta Křevká 47 b.
5. Tomáš Havlík 45 b.
6. Adam Panuška 43 b.
7. Johana Šinková 32 b.
8. Lukáš Klečka 23 b.
9. Marek Vondryska 20 b.

kategorie KLOKÁNEK (4. + 5. ročník)
  1. Linda Pintová              75 b.
2. Gabriela Bělochová 65 b.
3. Jiří Havlík 61 b.
4. Ondřej Havlík 60 b.
5. Václav Hlaváč 49 b.
6. Klára Sluková 48 b.
6. Kristýna Štípková 48 b.
8. Matyáš Havlík 40 b.
9. Šimon Straka 36 b.
10. Terezie Maršálková 34 b.

kategorie BENJAMÍN (6. + 7. ročník)
  1. Lenka Bendová              67 b.
2. Kateřina Lávičková 56 b.
3. Simon Valeš 53 b.
4. David Šíma 50 b.
4. Milada Havlíková 50 b.
6. Marek Andreas 40 b.
7. Kamil Kolenatý 17 b.

kategorie KADET (8. + 9. ročník)
  1. Luboš Kočí                 57 b.
2. Eliška Radová 51 b.
2. Kateřina Vopalecká 51 b.
4. Martin Kříž 46 b.
5. Josef Pinta 44 b.
6. Nikola Hlaváčová 40 b.




Recitační soutěž

Výsledky školního kola recitační soutěže konaného dne 3.3.2015:

kategorie (2. a 3. třída)
1. Kristýna Větrovcová
2. Adam Panuška
3. Marek Vondryska
(do obvodního kola postupují všichni tři soutěžící)

kategorie (4. a 5. třída)
1. Gabriela Bělochová, Vojtěch Klečka
2. Kryštof Noha
3. Linda Pintová
(do obvodního kola postupují všichni čtyři soutěžící)

kategorie (6. a 7. třída)
1. Jana Halíková
2. Lenka Bendová
3. Kateřina Lávičková
(do obvodního kola postupují první dvě soutěžící)

kategorie (8. a 9. třída)
3. Alexandr Fiala
(soutěžící nepostupuje do obvodního kola)



Školního kola se zúčastnilo 17 soutěžících.
Obvodní kolo se koná 11.3.2015 v Horažďovicích, přejeme hodně úspěchů !